Zabiegi

Operacje piersi, chirurgia ręki, odsysanie tkanki tłuszczowej, chirurgia ogólna i naczyniowa, laryngologia, dermatologia estetyczna, zabiegi korekcyjne laserem.

Operacje piersi

W Centrum Chirurgii Plastycznej Malia wykonujemy operacje:

  • powiększenia piersi
  • podniesienia piersi
  • zmniejszenia piersi

Powiększenie piersi

Najlepsze wyniki uzyskuje się stosując do operacji powiększania piersi implanty wypełnione żelem silikonowym. Obecnie stosuje się zmodyfikowany żel, który nie rozlewa się poza torebkę  implantu, nawet po jej uszkodzeniu. Najczęściej używane są implanty o kształcie okrągłym, które w pozycji stojącej układają się w naturalny, anatomiczny  kształt. W przypadku implantów uformowanych w kształt spadającej kropli, profilowane, są bardzo przydatne w korygowaniu kształtu i powiększaniu opadniętych piersi.

Pacjentki chętnie decydują się na cięcie w fałdzie pod piersią, ponieważ taka blizna jest prawie niewidoczna.
Preferowane jest umieszczenie implantu pod mięśniem piersiowym, co zapewnia naturalny wygląd piersi i zmniejsza ryzyko powstania wyczuwalnej blizny wokół implantu, tzw. torebki. W zależności od indywidualnych wskazań – implanty można też umieścić bezpośrednio pod gruczołami piersiowymi.
Szwy zdejmuje się tydzień po operacji. Przez 4 tygodnie  zalecane jest noszenie odpowiedniego stanika, a także nie wolno wykonywać ćwiczeń fizycznych.

 

Główne wskazania do użycia implantów piersi:


  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii (odjęciu piersi)
  • Wrodzone deformacje klatki piersiowej (lejkowata klatka piersiowa, kurza klatka piersiowa, zespół Poland’a)
  • Kosmetyczne powiększenie piersi (zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego – u osób poniżej 18 roku życia tylko w przypadku wskazań medycznych)

Wpływ operacji powiększenia biustu na karmienie piersią:


  • Wprowadzenie implantów piersiowych pod gruczoł piersiowy i pod mięsień piersiowy nie ma wpływu na karmienie. Implant wprowadzony przez cięcie w bruździe podpiersiowej nie ma kontaktu z gruczołem piersiowym, który podejmuje funkcję w okresie laktacji. Jedynie wprowadzenie implantów poprzez cięcie okołootoczkowe powoduje blizny gruczołu piersiowego i uniemożliwia karmienie. Należy podkreślić także, że niewielka zmiana wagi w czasie ciąży nie powoduje zmiany kształtu piersi powiększonych implantami.
 

Operacja piersi po urodzeniu dziecka:


  • Pacjentka może poddać się zabiegom operacji piersi minimum sześć miesięcy po zakończeniu okresu karmienia.
 

Wpływ powiększenia piersi na raka:


  • Z badań przeprowadzonych przez National Cancer Institute (Narodowy Instytut Raka) jak i publikacji w Journal of the American Medical Association wynika, że obecność silikonowych protez piersi nie ma niekorzystnego wpływu na stan zdrowia. Nie zwiększają one zapadalności na raka tego narządu, nie opóźniają jego wykrycia ani nie zwiększają śmiertelności z powodu tego nowotworu. Ponadto kobiety z silikonowymi protezami piersi, u których wykryto nowotwór, mają takie same rokowania względem wyleczenie jak kobiety bez implantów.
 

O ile rozmiarów można powiększyć piersi:


  • W każdym przypadku należy zachować rozsądek i umiar. Powiększone piersi powinny być proporcjonalne do wzrostu i powinny naturalnie harmonizować z całą figurą. Dążenie do skrajności nie przyniesie zadowolenia. Najpopularniejszymi zabiegami są powiększenia rozmiaru miseczki A do B, C lub D. Wybór rozmiaru w każdym przypadku jest jednak inny i należy go omówić podczas indywidualnych konsultacji z doświadczonym specjalistą chirurgii plastycznej.

Centrum Chirurgii Plastycznej
Malia

ul. gen. J. Zajączka 11 (wejście od ulicy Rydygiera), 01-510 Warszawa

tel./faks 22 331 07 32
tel. 22 621 66 26
tel. kom. 695 383 338

kontakt@centrummalia.pl

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00

Zadzwoń 22 331 07 32