Zabiegi

Operacje piersi, chirurgia ręki, odsysanie tkanki tłuszczowej, chirurgia ogólna i naczyniowa, laryngologia, dermatologia estetyczna, zabiegi korekcyjne laserem.

Korekcje nosa

Tę operację wykonuje się w celu usunięcia defektów kształtu nosa, takich jak: garb, skrzywienie, szeroki grzbiet i czubek nosa, zbyt duży, albo zbyt długi nos. Operacje korekcyjne nosa są niezwykle korzystne dla pacjentów, gdyż cięcia chirurgiczne są wewnątrz nosa, dzięki czemu blizny pozostają niewidoczne. Obrzęki i zasinienia (mogą wystąpić wokół oczu) ustępują w ciągu 7-14 dni, a opatrunek stabilizujący z grzbietu nosa i szwy usuwa się po 7-9 dniach. Efekt zabiegu operacyjnego jest trwały.

 

Połączenie zabiegu na przegrodzie nosowej z jego korektą:
Możliwe jest bezpieczne i efektywne połączenie obu elementów podczas jednej operacji. W niektórych przypadkach jest to wręcz nieodzowne np. podczas korekcji skrzywionego nosa, w którym oprócz kości nosowych skrzywiona jest przegroda. Nie można bowiem zbudować prostego nosa na krzywej przegrodzie. Prawdą jest natomiast, że niekiedy lepiej jest rozdzielić operację na etapy i zacząć od korekcji przegrody. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, w których operacja przegrody jest wyjątkowo skomplikowana i trzeba ją połączyć z resekcją małżowin nosowych.

 

Ograniczenia wiekowe względem operacji nosa:
Operację wykonuje się po 18 roku życia, a jedynie w niektórych przypadkach po 16. Wówczas rozwój nosa jest już ukończony. Oprócz zakończenia rozwój szkieletu kostnego istotnym czynnikiem jest także dojrzałość emocjonalna i możliwość podjęcia decyzji o zabiegu bez zgody rodziców, dlatego najkorzystniejsze jest odczekanie do momentu osiągnięcia przez pacjentkę pełnoletności. W zasadzie nie istnieje górna granica wiekowa, po przekroczeniu której operacji tej nie można wykonać. Trzeba jednak mieć świadomość, że z uwagi na właściwości skóry i tkanek miękkich, w starszym wieku wyniki operacji są mniej zadowalające.

Centrum Chirurgii Plastycznej
Malia

ul. gen. J. Zajączka 11 (wejście od ulicy Rydygiera), 01-510 Warszawa

tel./faks 22 331 07 32
tel. 22 621 66 26
tel. kom. 695 383 338

kontakt@centrummalia.pl

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00

Zadzwoń 22 331 07 32